Zarządzanie treścią
nowoczesne systemy

System zarządzania treścią, z ang. content managment system (CMS) to narzędzie, które służy do edycji różnego rodzaju oprogramowania i kodów. Dzięki nowoczesnemu systemowi zarządzania treścią administrator systemu digital signage może wprowadzać niezbędne zmiany, np. modyfikować treści, obrazy czy układ przekazu, a co ważne, robić to bez znajomości języka programowania, w którym zakodowane są reklamy czy prezentacje.

CMS – do czego służy i jak działa?

System zarządzania treścią przybiera postać panelu administracyjnego dającego dostęp do całego oprogramowania i jego możliwości – począwszy od podstawowych funkcji, po szczegółowe funkcjonalności, takie jak np. widgety. Do najpopularniejszych systemów zarządzania treścią wykorzystywanych z rozwiązaniami digital signage należą Omnivex Moxie i MagicInfo.

Dzięki systemowi CMS można tworzyć reklamy i aktualności, dodawać zdjęcia, modyfikować układ poszczególnych elementów itp., a przede wszystkim dokonywać tych zmian bez potrzeby dogłębnej znajomości tajników działania wykorzystywanej technologii. Modyfikacje wprowadza się w intuicyjny sposób zrozumiały nawet dla niedoświadczonego użytkownika, a zmiany w panelu powodują automatyczną zmianę wyświetlanych komunikatów, a tym samym pojawienie się zleconych przez nas poprawek.

Omnivex Moxie

Omnivex Moxie jest nowoczesną platformą klasy enterprise umożliwiającą realizację bardzo zaawansowanych scenariuszy. Platforma ta służy do integracji różnych urządzeń, np. tabletów, monitorów, skanerów czy interaktywnych map. Zastosowanie systemu zarządzania treścią Omnivex Moxie umożliwia m.in. wizualizowanie procesów i wyświetlanie wiadomości w czasie rzeczywistym. System jest tak zaprojektowany, by samodzielnie decydować co i kiedy wyświetlić, a inteligentne reguły, na których bazuje, automatyzują zarządzanie treścią. System Omnivex Moxie można integrować też z innymi systemami informatycznymi wykorzystywanymi przez przedsiębiorstwo, co w konsekwencji pozwala usprawnić procesy biznesowe.

Samsung MagicInfo

MagicInfo to wszechstronna platforma digital signage pozwalająca zdalnie zarządzać sprzętem i oprogramowaniem. Dzięki zastosowaniu MagicInfo użytkownik w łatwy i szybki sposób zarządza projektowaniem wyświetlanych komunikatów oraz harmonogramem wyświetlania. MagicInfo współpracuje z monitorami interaktywnymi, ścianami wideo, ekranami LED i zewnętrznymi wyświetlaczami umożliwiając tworzenie zaawansowanych treści, ich monitorowanie, edycję, ustalanie harmonogramu i publikację. Biblioteka szablonów, ikon i obrazów dostępna w systemie MagicInfo przyspiesza pracę, a możliwość personalizowania efektów wizualnych sprawia, że powstające komunikaty są lepiej dostosowane do odbiorców.

Zalety korzystania z nowoczesnego systemu zarządzania treścią

Dostęp do intuicyjnego systemu zarządzania treścią jest szczególnie doceniany przez administratorów nieposiadających specjalistycznej wiedzy dotyczącej języków programowania. Do najważniejszych korzyści wynikających ze stosowania CMS-a należy zaliczyć:

  • możliwość dokonywania wszystkich zmian w jednym miejscu;

  • pełną kontrolę nad treściami prezentowanymi na nośnikach;

  • intuicyjną obsługę;

  • oszczędność czasu i natychmiastową publikację wprowadzonych zmian;

  • brak konieczności wykorzystania zewnętrznych rozwiązań;

  • możliwość obsługi na różnych urządzeniach – komputery stacjonarne, smartfony, laptopy i tablety;

  • ograniczenie kosztów obsługi – brak konieczności każdorazowego korzystania z usług specjalistów;

  • możliwość użycia dodatkowych rozwiązań zwiększających funkcjonalność, takich jak szablony, widgety, fonty, dynamiczne efekty wizualne czy kody CEF lub QR.

System zarządzania treścią umożliwia wykorzystanie narzędzi, dzięki którym kreacje będą jeszcze lepiej docierać do odbiorców, zapadać w pamięć i wywoływać określone reakcje. Systemy takie można stosować z urządzeniami działającymi na terenie firmy lub w miejscach, gdzie potencjalni odbiorcy przebywają przez dłuższy czas, np. w galeriach handlowych, poczekalniach czy na lotniskach.

Zapraszamy do nas

Wysyłając tę wiadomość rozumiesz i akceptujesz, że ten formularz zbiera twoje imię i adres e-mail, dzięki czemu można się z tobą skontaktować. Więcej informacji - polityka prywatności
Wiadomość została wysłana, dziękujemy.
Wystąpi błąd. Proszę spróbować ponownie.

Zapraszamy do nas

Wysyłając tę wiadomość rozumiesz i akceptujesz, że ten formularz zbiera twoje imię i adres e-mail, dzięki czemu można się z tobą skontaktować. Więcej informacji - polityka prywatności
Wiadomość została wysłana, dziękujemy.
Wystąpi błąd. Proszę spróbować ponownie.